نحوه ایجاد لینک دانلود مستقیم فول بک آپ

برای انتقال نسخه پشتیبان سایت از یک سرور به سرور دیگر ( یا از هاستی با هاست دیگر) ابتدا می بایست نسخه پشتیبان (بک آپ) را دانلود و سپس در سرور جدید آپلود کنید، و یا لینک دانلودی مستقیم از بک آپ آن هاست ایجاد نمایید تا پشتیبانی سرور یا هاست مقصد خودش عمل انتقال و ریستور را انجام دهد. اما برای گرفتن بک آپ و ایجاد لینک دانلود مستقیم فول بک آپ در سی پنل (سایر سیستم های مدیریت هاست نیز تقریبا مشابه می باشد) چه کار باید کرد؟

مرحله اول: ایجاد فول بک آپ

  • برای تهیه فول بک آپ از کلیه قسمت های هاست خود ابتدا وارد cPanel شده و سپس بر روی گزینه Backups در همان صفحه اول cpanel کلیک نمایید.
  • سپس در صفحه باز شده بر روی Download a Full Website Backup کلیک نمایید.
  • سپس در مهمترین مرحله بک آپ تعیین کنید بک آپ در کجا ذخیره شود ، در این مرحله Backup Destination  را در حالتHome Directory  قرار دهید تا از کل روت سایتتون بک آپ تهیه کرده و در همان هاست خودتان بک آپ را ذخیره نماید همچنین در این مرحله می توانید ایمیل خود را وارد کنید تا فرایند بک آپ گیری که به اتمام رسید به شما با ایمیل اطلاع داده شود و سپس بر روی گزینه ی Generate Backup  کلیک کنید تا بک آپ آغاز شود
  • در این مرحله با توجه به حجم هاست احتمال دارد چندین ثانیه و یا چندین دقیقه طول بکشد . همچنین شما تا وقتیکه تیک سبز را مشاهده نکردید صفحه را نبندید و هر چند ثانیه یکبار با کلید F5 صفحه را رفرش کنید تا تیک سبز بک آپ به شما نمایش داده شود .

نکته :
 چنانچه هاست شما دارای فضای آزادی نباشد، ممکن است فرایند ایجاد نسخه پشتیبان انجام نشود که در این صورت لازم است ابتدا فضای هاست خود را افزایش دهید.

مرحله دوم: ایجاد لینک دانلود مستقیم

  • در ابتدای این مرحله می توانید وارد File Manager شده و در مسیر Home دایرکتوری فایل بک آپ خود را مشاهده نمائید. این فایل با پسوند tar.gz ذخیره می شود.
  • برای ایجاد لینک مستقیم، باید فایل به پوشه public_html یا همان www منتقل شود ، برای این کار بر روی فایل بکاپ که در روت هاست قرار دارد راست کلیک کرده و Move را انتخاب نمایید.  مسیر انتقال فایل را Public_html قرار دهید و سپس بر روی کلید Move File کلیک نمایید. همچنین می توانید با انجام عمل گرفتن و رها کردن، فایل را به یکی از این دو پوشه منتقل کنید تا بتوان لینک مستقیم را ایجاد کرد.
  • پس از انتقال فایل به پوشه Public_html سطح دسترسی فایل را 644 قرار دهید. برای این کار فایل یا دایرکتوری مورد نظر را از لیست فایل های موجود انتخاب نمایید.  کلید Change Permissions را برگزینید. حال به فایل بکاپ دسترسی 644 بدهید، پس ار اعمال موارد مورد نیاز، کلید Change Permissionsرا انتخاب نمایید.
  • بعد از انجام مراحل فوق، نام فایل فول بک آپ را به صورت کامل کپی کنید و بعد از نام دامنه خود آن را paste کنید. سپس لینک دانلود بصورت زیر خواهد بود:

www.domain.com/ backup-6.29.2017_09-23-42_user.tar.gz

نکته:

 در لینک فوق ، منظور از domain.com همان ادرس سایت شما و backup-6.29.2017_09-23-42_user.tar.gz نام کامل فایل بکاپ شما می باشد.

نکته:

در هنگام ایجاد لینک دانلود به حروف کوچک و بزرگ در آدرس لینک دانلود دقت نمایید چون لینک دانلود به حروف کوچک و بزرگ حساس است و حروف لینک دانلود باید دقیقا مثل حروفی باشه که در نام فایل مورد نظر وجود دارد.

 

لینک دانلود مستقیم فول بک آپ شما آماده می باشد، کافی هست همین لینک را به شرکت مقصد که از آن خرید هاست یا سرور انجام داده اید، بدهید تا فایل های شما را در مدت کوتاهی ریستور نمایند. همچنین توجه داشته باشید که بعد از ریستور فول بک آپ شما توسط شرکت مقصد، از داخل هاست قبلی یا فول بک آپ خود را پاک نمایید یا سطح دسترسی فایل را مطابق با آموزش های گفته شده در همین مطلب بر روی 600 قرار دهید تا اشخاص دیگری نتوانند به آن دسترسی داشته باشند (تا زمان تکمیل شدن ریستور توسط مقصد هیچ کدام از این موارد را انجام ندیهد تا ریستور کامل انجام شود)

  • Email, SSL
  • 3 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

Related Articles

فضای وب یا هاست چیست ؟

مقدار فضایی که شما می توانید برای بارگزاری فایل ها، اطلاعات ،ایمیل ها یا بانک اطلاعاتی خود از آن...

تفاوت سرور ویندوز و لینوکس چیست ؟

معمولاً 2 سیستم عامل در زمینه هاستینگ مطرح است: · ویندوز · لینوکس اکثر کاربران فکر می کنند...

افزایش امنیت سایت ها و جلوگیری از هک شدن آن ها

رایج ترین دلیل نفوذهای اینترنتی از طریق ضعف کدها می‌باشد و نه از طریق هاست ، سرور و یا شبکه زیرا...

بستن دسترسی آیپی های خاص

ارد هاست شوید و به بخش file manager بروید در زمان ورود تیک show hidden files را بزنید تا فایلهای...

انتقال سایت از Direct Admin به Cpanel

آموزش انتقال وب سایت از کنترل پنل Direct Admin به Cpanel و برعکس به دلیل تفاوت بک آپ های کنترل...

Powered by WHMCompleteSolution